SHH LOGO
SHH LOGO

Ledningsgrupp

Ordförande:
Johanna Adami
Rektor

Tel 08-406 28 80
Email johanna.adami@shh.se

Ledamot:
Unn-Britt Johansson
Dekan/Ordförande Utbildningsnämnden

Tel 08-406 29 02
Email unn-britt.johansson@shh.se

Ledamot:
Ingela Rådestad
Dekan/Ordförande Forskningsnämnden

Tel 08-406 27 43
Email ingela.radestad@shh.se

Ledamot:
Cecilia Håkanson
Prefekt, Institutionen för omvårdnadsvetenskap

Tel 08-406 20 63
Email cecilia.hakanson@shh.se


 

Ledamot:
Susanne Georgsson
Prefekt, Institutionen för hälsofrämjande vetenskap

Tel 08-406 28 92
Email susanne.georgsson@shh.se


 

Ledamot:
Anna-Karin Falk
HR-chef

Tel 08-406 20 96
Email anna-karin.falk@sophiahemmet.se


 

Ledamot:
Liselotte Egeland
Förvaltningschef/ Verksamhetscontroller

Tel 08-406 28 18
Email liselotte.egeland@shh.se

Sekreterare:
Catarina Blomgren
Rektorssekreterare

Tel 08-406 28 77
Email catarina.blomgren@shh.se


Skriv ut  Skriv ut